Stylizacja zdjęć pozwala na dopasowanie zdjęć pod kątem wizualnym do oczekiwań klienta. Zdjęcia obrabiane są automatycznie i po przerobieniu zostana wydrukowane. Obróbka zdjęć jest natychmiastowa. Osoby akurat wykonujące zdjęcia nie odczują tego w żaden sposób.

Dusza zaklęta w czerni i bieli zdjęć.

Zdjęcia czarno-białe cieszą się znów ogromną popularnością, po tym gdy kolor był nowością powróciliśmy do korzeni i znów wykonujemy je bardzo chętnie. Dziś nawet najprostsze aparaty kompaktowe pozwalają nałożyć na zdjęcia taki filtr. Ba podobne filtry na smartfony. A część smartfonów ma do tego osobny obiektyw. Czy to jednak tylko moda, czy tęsknota a może po prostu warto wykonywać zdjęcia B&W? Poniżej kilka  powodów, dla których  my uważamy, że zdecydowanie warto!

Czarno-białe zdjęcia są bardziej... magiczne

Tego nie da się ukryć, a ni temu zaprzeczy. Czarno-białe zdjęcia mają w sobie coś z magii. To sprawia, że na dłużej nasz wzrok na nich spoczywa i postrzegamy obraz inaczej niż kolorowy. To właśnie dzięki temu, że przed sobą mamy tylko czerń biel i wszystkie pośrednie szarości, a  kolor nie przykuwa naszej uwagi, możemy w pełni oddać się temu co uwiecznione zostało na fotografii. Możemy zdjęcie analizować, dostrzec to co wcześniej umknęło nasze uwadze. W końcu dostrzegamy np. błysk w oku, prawdziwą twarz, spojrzenie, czy mimikę. To powody dla których fotografia czarno-biała świetnie  sprawdza się przy robieniu zdjęć portretowych. Co więcej okazuje się, że takie zdjęcie pozwala szybciej dostrzec emocje sfotografowanych postaci. Budzi także więcej delikatnych i pozytywnych emocji u oglądających. Pozwala także odkrywać niezauważalne wcześniej szczegóły. Czarno białe fotografie zazwyczaj kojarzą się nam również z fotografią artystyczną, ponadto zmieniają atmosferę i charakter fotografowanej sceny.

 

Kształty, półcienie i faktury lepiej oddają czarno białe zdjęcia.

Właśnie czarno białe fotografie  wyraźniej wydobywają  niuanse światła. W kolorach często gubią się półcienie do tego faktury fotografowanych obiektów nawet ludzkiej skóry nie jest tak wyraźna.  Czarno białe zdjęcia "odbieramy" również innymi zmysłami niż wzrok bo patrzymy inaczej.

Kładą akcent na to, co najważniejsze

Rozmywając tło na kolorowym zdjęciu i wydobywając na pierwszy plan główny motyw kadru w tle pozostaje nam wielokolorowa plama, by nie opisać tego jako feria barw, która nieco ujmuje głównemu motywowi uwagi. Gdy ten sam zabieg powtórzymy w czarno białym ujęciu w tle mamy tylko nie zakłócające odcienie szarości. Przed tymi szarościami zaś doskonale widoczny i odcięty od reszty główny motyw kadru.

Reporterska czerń i biel.

Dla czasopism kolor, jak najbardziej, Choć proszę zauważyć że i tam czarno biała fotografia ma swoje miejsce gdy pragnie się coś podkreślić. Czy cały reportaż np. z wesela ma być czarno biały. Nie, nie musi. w dzisiejszej dobie i tak wszytkie zdjecia można wykonać w pełny kolorze a później nałożyć filtr. Można pracować też w dwóch trybach, czy na dwa aparty. To w odcieniach szarości czerni i bieli doskonale znajdziemy klimat uroczystych chwil. Biorąc pod uwagę to co zostało ujęte powyżej to zdecydowanie takie kadry w tej tonacji są o wiele bardziej magiczne, powiązane emocjonalnie i przykuwają wzrok.

Decyzja jednak zawsze należy do Ciebie. My staramy się pomóc i dostarczyć trochę wiedzy.

 

Stylizacja zdjęć.
 Czarno białe?

07 października 2019

Piękne Bestie

 

Zadzwoń i sprawdź dostępność lustra i weselnego dmuchańca

tel.: 664 937 046

Polub Piękne Bestie: